Přístrojová kosmetologie

Aplikace přístrojové kosmetologie:

Účinné látky se mohou zapracovávat do hloubkových vrstev pokožky přístrojem, buď působením slabého elektrického        

 (galvanického) proudu, ultrazvuku, či za pomocí ostrých a tenkých mikrojehliček.

Přístrojová ošetření:

VYSOKÁ FREKVENCE - nabízí širokou škálu ošetření: zklidňující a uvolňující (přímá aplikace), antiseptické, dezinfekční, ošetření zacelující jizvičky (jiskření) nebo ošetření stimulující a tonizující pokožku (nepřímá masáž).

TEPELNÉ OŠETŘENÍ zvyšuje teplotu pokožky, takže dochází ke stimulaci krevního oběhu, růstu buněk, zlepšení výživy a okysličení pokožky. Zároveň s tím se zlepšuje vstřebávání kosmetických přípravků aplikovaných klasickým způsobem nebo pomocí ionizace.

IONTOFORÉZA - Proces zvýšené penetrace léčiv do kůže působením el. proudu. Účinná látka se aplikuje pod aktivní elektrodu a druhá elektroda s opačným nábojem se umístí na neutrální části povrchu těla ( v salonu konkrétně drží klient elektrodu v ruce). působením el. proudu dochází    k pohybu iontů přes kůži na místo určení. Galvanický proud provádí iontoforézu nebo ionizaci, aby dosáhl proniknutí všech aktivních kosmetických přípravků s elektrickým nábojem určené polarit.

SONOFORÉZA - Působením ultrazvuku dochází k biochemické mikromasáži a mírnému prohřátí podkoží, což pozitivně působí na roztahování cév. Posiluje se zásobování buněk a urychluje se proces látkové výměny. Pleť se obnovuje a oddalují se známky stárnutí. Přípravek, který se     na pleť nanese, se díky ultrazvuku dostane hlouběji a prostoupí i buněčnou stěnou. Ultrazvukem se viditelně normalizuje tvorba kožního mazu.

DERMAROLLER - Váleček s mikrojehami, které procházejí svrchní vrstvou pokožky, a tím vytvářejí mikrokanálky, kterými se účinné látky dostanou hlouběji do kůže. Ta narušením vytváří více kolagenu a elastinu.

MICRONEEDLING -  neboli mikrohehličkování je nová elegantní a vysoce účinná metodika pro kolagen indukční terapii. Mikrojehličkování vede k výborným výsledkům v rejuvenaci pokožky, léčbě jizev, rozacey a strií. Je to nejnovější technika, která napomáhá obnovit zdravý a mladistvý vzhled kůže za zlomek ceny v krátkém čase.


NEINVAZIVNÍ MEZOTERAPIE

Tato metoda je jedinečná v tom, že přenese výživné, léčivé a další účinné látky bez bolesti přes kůži do těla a do konkrétního místa.         Účinek je pak znatelně rozdílný ve srovnání s „klasickými“ možnostmi užitím léků, či vitamínů, nebo použitím krémů.

Princip neinvazivní mezoterapie
V pokožce je ochranná vrstva - tzv. membrána, která chrání organismus před prostupem látek, virů, bakterií do těla. Účinné látky mají velmi často velké molekuly a proto za normálních okolností též neprojdou přes tuto membránu do těla. Pokud jakékoli látky dostaneme do těla např. ústy,  je účinek nesrovnatelně menší. Látky se trávením rozloží, putují do celého těla a ne jen do postiženého místa. Kosmetické krémy projdou jen do vrchních vrstev kůže a dále ne. Jejich účinek je krátkodobý. Neinvazivní mezoterapie dopraví elektroporací látky přes membránu kůže - využívá objevu oceněného v r. 2003 Nobelovou cenou.
Elektromagnetické vlnění - elektroporace - zajistí prostup aplikovaných látek buněčnými membránami a mezibuněčným prostorem do hlubokých vrstev kůže, nebo do těla. Elektroporace je neinvazivní metoda a nedochází k žádnému porušení kůže, ani k bolesti.

Mezoterapie vpravuje přírodních séra přes pokožku do kůže, popř. kostí a kloubů. Látky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin      a enzymů. Zlepšení stavu lze ihned vidět, nebo cítit. Tato cílená péče o celé tělo (pokožku, kůži, klouby, vlasy) je díky své rychlosti                  i bezpečnosti velmi žádaná.

Mezoterapie řeší velkou škálu problémů:
Péči o pleť - velmi citlivou pleť, jizvy, strie, akné, kruhy pod očima, pigmentové skvrny, žilky, popáleniny, otoky, podlitiny po operacích víček, omlazení (lifting)- kys.hyaluronová s dalšími výtažky z bylin. K vyhlazení vrásek se aplikují přírodní látky místo botoxu, které vypnou pleť bez jakýchkoliv negativních následků, které mohou nastat po pravidelné aplikaci botoxu.

V péči o tělo je viditelná redukce podkožního tuku, lokální odbourávání celulitidy (nastartuje správný režim kůže), zpevnění povadlé kůže, odstranění tuku pod bradou, regenerace a zpevnění dekoltu a poprsí

Působí na:
– místní cílenou redukci podkožního tuku
– lokální odbourávání celulitidy
– hydrataci, omlazení a zpevnění pokožky
– vyhlazení vrásek
– účinná pomoc při vypadávání vlasů, bolestí zad a kloubů,
   artritidy, po sportovním zranění
– velmi zlepšuje stav jizev, strií a akné